• تلفن09122200779
 • آدرستهران_بزرگراه فتح_نبش فتح 9
 • تلفن09122200779
 • آدرستهران_بزرگراه فتح_نبش فتح 9
دستگاه طلایاب

دستگاه طلایاب

5/5 - (1 امتیاز)

دستگاه طلایاب: در ابتدا بپردازیم به معرفی دستگاه طلایاب: طلایاب به دستگاهی گفته میشود که توانائیه تشخیص و تفکیک طلا را از سایر فلزات داشته باشد یعنی ما را از با ارزش یا بی ارزش بودن شئ یافت شده آگاه سازد.

انواع تفکیک در طلایاب

تفکیک اهن و غیراهن :

این نوع تفکیک بیش از 40 سال است که در دستگاه های پالسی و VLF وجود دارد و اولین بار توسط شرکت فیشر امریکا اختراع شده است در این نوع تفکیک دستگاه قادر است آهن را از بقیه فلزات جدا کند و قادر نیست که فلزاتی غیر مغناطیس یا غیر اهنی را از هم جدا کند و همانطور که از اسم این تفکیک پیداست فلزات غیر آهنی شامل تمامی فلزات به غیر آهن می شود

تفکیک با ارزشی و بی ارزشی :

در این نوع تفکیک فلزاتی همچون طلا،نقره،مس،استیل و آلومینیوم جز گروه فلزات با ارزش و فلزاتی همچون آهن و چدن و مفرغ و برنز جزو گروه فلزات بی ارزش قرار می گیرند این نوع تفکیک از سال 2002 ابداع شده است و هم اکنون نیز 80% دستگاه ها این نوع تفکیک را دارند.

دستگاه طلایاب
دستگاه طلایاب

تفکیک just gold :

این نوع تفکیک روش جدیدی است که از چند سال پیش در بعضی از دستگاه های پیشرفته گنج یاب به کار رفته است در این نوع تفکیک دستگاه فقط فلز طلا را به عنوان با ارزش شناسایی می کند و فلزاتی همچون مس، الومینیوم، برنز و آهن و …. را به عنوان فلزات بی ارزش تشخیص می دهد.

تفکیک just gold جدیدترین نوع تفکیک است که اولین بار توسط شرکت ماینلب استرالیا اختراع و ابداع شد این نوع تفکیک را در دستگاه های خود استفاده کرد که اپراتور بتواند با حداقل خطا تفکیک کند،

در این دستگاه ها آلومینیوم و آهن پوسیده را به عنوان فلز بی ارزش شناسایی می کند خطای تفکیک نزدیک صفر می شود و اپراتور می تواند فقط طلا را شناسایی کند .

دستگاه طلایاب
دستگاه طلایاب

نکات مهم خرید فلزیاب ، گنج یاب

 1. مطمئن شوید که فروشندگان جا و مکان ثابتی دارند و تست های لازم را انجام می دهند. با توجه به کلاه برداری های صورت گرفته افراد ناشناس با بهانه هایی از جمله موارد زیر اقدام به کلاه برداری میکنند:
  • دستگاه ها را از کشورهای خارجی وارد میکنیم و نمیتوانیم مکان ثابتی داشته باشیم!!
  • تمامی شرکت های فروشنده دستگاه تحت نظر هستند.!!
  • چون دستگاه های ما با کیفیت است تحت نظر هستیم و نمیتوانیم مکان ثابتی داشته باشیم.!!
   جای بسی تعجب است که برخی از افراد بدون داشتن اطلاعات از مکان فروشنده وجه واریز میکنند و به امید ارسال دستگاه می نشینند!!
   اما در حالتی که جا و مکان فروشنده مشخص باشد و محل شرکت هم مشخص باشد با استفاده از شماره ثبت، می توان اصالت شرکت را استعلام نمود و با خیالی راحت خرید کرد.که البته در این زمبنه بیش از ۹۰% شرکت ها ثبت شده نیستند!
 2. پس قبل از خرید حتما در مورد مکان فروشنده تحقیق کنید و موارد زیر را کنترل کنید:۱-اجاره یا بنام بودن مکان شرکت-مدت زمان فعالیت شرکت و افتخارات آن – پرس و جو از همسایه های مکان فروشنده که تازه در محل مستقر نشده باشند و …
  دستگاه مورد نظر را در ساروج و زیر خاک تست کنید(بدون تست اصلا نخرید)
 3. دستگاه را درمیان خاک، ذرات، آهک، استخوان، زغال، مواد معدنی، سنگهای معدنی، خاک مرطوب و بتن تست کنید و سپس اقدام به خرید کنید(اگر فروشنده از تست در این شرایط اجتناب کرد خرید نکنید)
 4. دستگاه طلایاب را در خاک طبیعی تست کنید(بدون تست خرید نکنید.)

دستگاه های طلایاب ساخت کشور های مختلف در ایران وجود دارد اما میتوان گفت مناسبترین دستگاه ها دستگاهای ترکیه ای هستند که در کشورهایی مانند ایران، آذربایجان، یونان، مصر و کشورهایی که قدمت بالایی دارند این دستگاهها بسیار مناسبتر میباشد. زیرا دستگاه هایی که ساخت اروپا هستند، عمق کاووش بسیار پائینی دارند.

بعلاوه دستگاه های مونتاژ داخل را میتوان گفت از پرطرفدار ترین دستگاه ها در ایران هستند زیرا دارای عمق کاووش بسیار بالا بوده و میتوان گفت مناسبترین دستگاه برای خاک ایران این مدل دستگاه میباشد،

فلزیاب و تفکیک در دستگاه ها:

در هنگام کار با دستگاه حتما خیلی بیشتر زباله پیدا میکنید تا شئ با ارزش اما به هیچ وجه نباید نا امید شوید و به راه خود ادامه دهید، تا به نتیجه برسید.

این را به یاد داشته باشید هرچقدر بیشتر بگردید بیشتر پیدا میکنید پس یکی از راهکار ها این است که دستگاه سبک بگیرید تا بتوانید بیشتر کاووش انجام دهید و به نتیجه برسید.

یکی دیگر از راهکار هایی که پیشنهاد میشود این است هر زمان که دستگاه آلارم میدهد شما سریعا اقدام به کندن نکنید و چندین بار دستگاه بزنید اسکن کنید و بعد از اطمینان حفاری را انجام دهید.

بپردازیم به معرفی اسکنرهای طلایاب:

انواع اسکنر طلایاب

فلزیاب تفریحی (vlf): این دستگاه از نظر اندازه کوچک است و وزن سبکی هم دارد. دیسکی که برای این دستگاه تعبیه شده است، حدود 25 سانتی متر است. vlf بیشتر برای اشیائ فلزی که به سطح زمین نزدیک هستند، مناسب بوده و قدرت تفکیک کمی دارد. به طور کلی این دستگاه شی فلزی با ابعاد 1 متر در 1 متر که در عمق 1 متری باشد را پیدا می‌کند.

فلزیاب پیشرفته (pi): این دستگاه قدرت بیشتری دارد ولی معایبی مانند باتری‌های سنگین، نداشتن قدرت تفکیک و نداشتن مانیتور هم دارد.

فلزیاب صنعتی: این دستگاه در صنعت‌هایی از جمله ماشین، بسته‌بندی، چوب و …. مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فلزیاب (TR): این دستگاه مناسب پیدا کردن فلزهای بزرگی مانند لوله‌های آب است و قدرت تفکیک ندارد.

استقبال زیادی از این نوع دستگاه نشده است چرا که کار کردن با آن نسبتا سخت است. از طرفی گم‌کردن هدف و ضعف در تعیین محل دقیق هم بر این عدم استقبال دامن زده است.

فلزیاب تصویری چگونه کار میکند؟

انواع حفره‌ها اعم از تونل، مقبره‌، اتاق‌ها و دالان‌ها، غارها و … با استفاده از این دستگاه قابل شناسایی است که کمک شایانی به صرفه‌جویی در زمان و هزینه کاوش می‌کند. فلزیاب تصویری اطلاعات و داده‌ها را برای اپراتور جمع‌آوری می‌کند. این اپراتور است که بعد از تجزیه و تحلیل اطلاعات اقدام به تصمیم‌گیری می‌کند. تصمیم برای اینکه آیا نیاز به عمق کاووش بیشتری هست یا خیر. و یا اینکه حفاری انجام دهد یا خیر؟

دستگاه طلایاب پیشرفته

دستگاه طلایاب به دستگاهی گفته میشود که علاوه بر کاوش میتواند نوع فلزی که یافت شده را هم پیدا کرده و عمق فلز یافت شده را هم به شما گفته و شما بعد از اطمینان به اینکه فلز یافت شده باارزش هست و در چه عمقی قرار دارد.

دستگاه طلایاب تصویری هم شامل دستگاه های پیشرفته میشود،

این دستگاه ها علاوه بر تمام آپشن هایی که در بالا به آنها پرداختیم میتواند تصویر 3 بعدی هم از فلز یافت شده به شما بدهد تا با اطمینان بیشتر تصمیم به حفاری بگیرید.

علاوه بر اینها دستگاه هایی که سنسور دارند و اصطلاحا تصویری هستند میتوانند عمق بسیار بیشتری را برایتان کاووش کنند.

فلزیاب اکسیر
فلزیاب اکسیر

شرکت فلزیاب اکسیر:

در شرکت فلزیاب اکسیر سعی شده تا بهترین دستگاه های روز جهان با بهترین تکنولوژی، ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش  به دست مشتری رسانیده شود،همچنین شرکت فلزیاب اکسیر به شما این اجازه رو میدهد تا قبل از خرید دستگاه مورد پسند خود را تست کرده و در صورت رضایت کامل آن را خریداری کنید،همچنین بعد از خرید از آموزش رایگان این شرکت بهره مند شوید.

شما میتوانید کیفیت وکارایی هر کدام از طلایاب ها را در سایت ما دنبال کرده و خرید مطمئن و ارزان خود را از شرکت فلزیاب اکسیر انجام داده و از آموزشهای رایگان ما بهره مند شوید.

در شرکت فلزیاب اکسیر به شما بهترین دستگاه های بازارهای بین المللی معرفی میشود تا شما را برای یک خرید هوشمندانه  یاری نماید همچنین همکاران ما آماده ی پاسخگویی به شما عزیزان جهت مشاوره و خرید انواع دستگاها بوده تا شما را برای یک خرید مطمئن و ارزان یاری نمایند.

تلفن تماس: 09122200779

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *